فعالیت هاي اجتماعی مرکز افق آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع)

صندوق قرض الحسنه

موسسه خیریه و صندوق قرض الحسنه حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام در سال 1383 به منظور جذب سپرده هاي مردمی و اعطاي تسهیلات قرض الحسنه، تقویت بنیه مالی آستان، براي اجراي پروژه هاي ساختمانی بارگاه ملکوتی آستان مقدس، با دعوت از معتمدان شهرستان و همکاري هیئت امناي آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام و خیرین تشکیل و راه اندازي شد. و تا به حال تعداد 18000 حساب افتتاح گردیده است و تعداد 21 هزار و 800 فقره وام قرض الحسنه شامل وام هاي ازدواج، کمک هزینه .تحصیلی، کمک هزینه پزشکی و ... پرداخت نموده است .این موسسه در سال 1398 مبلغ حدود 439 میلیارد تومان در قالب 3515 پرونده پرداخت نموده است

مرکز بیماری های خاص

انجمن حمایت از بیماران خاص هلال شهرستان آران و بیدگل در شهریور ماه 1393 به همت تعدادي از خیریت سلامت و تایید حضرت آیت الله موسوي امام جمعه محترم شهرستان تاسیس گردید و در فروردین 1394 با تایید .اساسنامه آن توسط سازمان اسناد و املاك کشور با شماره 153 به ثبت رسید

هدف از تشکیل این انجمن همدلی و ابراز همدردي با بیماران صعب العلاج و سرطانی و کم کردن آلام آنان از طریق کمک هاي .مادي و معنوي می باشد

برخی اقدامات انجام گرفته در انجمن از ابتدا تاکنون:

-نشست هم اندیشی تاسیس انجمن و متعاقب آن اولین اعضاي هیئت موسس با هدف رایزنی و مشورت بیشتر در سالن اجتماعات - آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع).

-شناسایی بیماران سرطانی و صعب العلاج در سطح شهرستان آران و بیدگل و تشکیل پرونده براي مراجعین

-بررسی مدارك پزشکی مراجعان در کمیته فنی انجمن در راستاي راستی آزمایی و کمک به آنان

-برگزاري جشنواره غذا در دانشگاه آزاد کاشان با همکاري مسئولان ذیربط آن با هدف جذب کمک هاي خیرین

اضافه می شود در سال 1398 قریب به 177 نفر جهت استفاده از کمک هاي مالی تحت پوشش این انجمن قرار گرفته اند.که از این .تعداد 47 نفر فوت شدند و در حال حاضر 120 نفر تحت پوشش انجمن هستند

ازدواج آسان (الزهرا)

این موسسه در اسفند سال 1389 باگردهمایی بیش ازصد نفر ازنخبگان و شخصیت هاي علمی، فرهنگی، اجتماعی و خیرین، شهرستان .آران و بیدگل در آستان مقدس محمد هلال بن علی (ع) به عنوان هیئت موسس شروع به کار نمود.

موسسه خیریه الزهرا (س) شهرستان آران و بیدگل با سرلوحه قرار دادن اساس نامه موسسه خیریه الزهراء که در 3 فصل و 42 .ماده و 20 تبصره به تصویب رسید، فعالیت هاي خود را شروع نمود.

این موسسه با بستن قراردادي با اصناف مختلف و دریافت مبلغ 8,000,000 ریال کلیه مراسمات ازدواج جوانان براي 500 نفر انجام می دهد. مراسمات شامل (اجراي صیغه و سفره عقد، تهیه سالن مراسم، آرایش عروس، مزون عروس و فیلم بردار و عکاسی و ..) را انجام می دهد و تاکنون اجراي 1200 مورد مراسم ازدواج به انجام رسانده است.در ضمن از طرف این موسسه برگزاري نوزده .مورد همایش جشن پیوند گلها با حضور عروس و دامادها برگزار شده که در هر جلسه تعداد 20 عروس و داماد شرکت نموده اند همچنین این واحد برنامه تهیه وام ازدواج جوانان را به عهده دارد، که با پیش بینی مبلغ 10,000,000 ریال براي عروسی و مبلغ 10,000,000 ریال براي داماد جهت هزینه ازدواج مبلغ 20,000,000 ریال وام جهیزیه به صورت مبلغ 10,000,000 ریال وام قرض الحسنه و مبلغ 10,000,000 مابقی به صورت 12 قسط از طرف فروشنده تقبل نموده، مشغول فعالیت می باشد. تاکنون 500 مورد وام پرداخت نموده است. همچنین حدود 200 تخته فرش و تعدادي یخچال و جاروبرقی و .... براي کمک جهیزیه به افراد بی بضاعت .به صورت رایگان تحویل شده است.

این واحد با رایزنی هایی که با موسسات دولتی و کارخانجات خصوصی انجام داده به دنبال امکان ایجاد اشتغال، اول براي زوج هاي جوان، سپس سایرین را به عهده دارد که برنامه امسال اشتغال 1000 نفر می باشد و فعالیت هایی نیز براي آموزش کارهایی از قبیل .خیاطی و آرایشگري و بافندگی و ... را نیز به عهده دارد.

یجمع الموقع الرسمی للعتبة الهلالیة المقدسة مجموعة المواقع الانترنتیة لعتبة محمد هلال بن علی علیهما السلام حیث یمکن الزوار و مستخدمی الانترنت من التمتع بما یقدم من الخدمات.

آدرس:(العنوان: ایران، محافظة اصفهان، مدینة آران و بیدگل، شارع محمد هلال(ع))

رقم الهاتف: 03154763163

رقم الفکس : 0315476560

البرید الالکترونی : helalaliaran@gmail.com

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) می باشد

طراحی و توسعه گروه نرم افزاری نسیم کد